MADDE 5: TESLİMAT BİLGİLERİ
 
Siparişlerde Kargo ücreti ürün alımında “SATICI” Firma Tarafından ödenmiş olacaktır. Değişim ve İade ürün kargo bedeli “ALICI' müşteriye ait  olacaktır. Değişim gerektiren durumlarda ise onay alınması durumunda tüm kargo masrafları “ALICI” tarafından ödenecektir.
 
Satın alınan ürün, sipariş sırasında Tüketici tarafından belirtilen tercihler doğrultusunda Tüketici ’ye özel olarak hazırlanır. Sipariş edilen ürün, özel kutusu, ürün sertifikası, fatura ve irsaliye belgesi vs. materyallerle birlikte, Tüketici tarafından belirtilen teslimat adresine güvenli olarak teslim edilir.
 
Tüketici, teslimat ve fatura adreslerini farklı vererek, faturanın kendisine, siparişin de teslim edilmesi istenen kişi ve adrese ulaşmasını talep edebilir.
 
Siparişin, kargo firmasına kaç gün içinde teslim edileceği, satın alınan ürüne ait sözleşme sayfasında belirtilecektir. (Sitede “İndirimli Ürünler” bölümünde bulunan ürünler için 1-2 iş günü, diğer ürünler için 1- 2 iş günü.). Teslimat süresi 10 iş gününü aşacak durumda “SATICI” mail ile “ALICI” yı haberdar edecek olup, karşılıklı anlaşma sağlanması durumunda ürün temin edilecek olup diğer hallerde para iadesi yapılacaktır.
   
Hazırlanan siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmektedir.
 
Kargo firması Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır.
 
Siparişler kargo firmasına teslim edildiğinde, Tüketici‘ye e-posta ile bilgi verilmektedir.
 
Teslimat adresinde alıcının bulunmaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret notu bırakılan Tüketici ’nın üç gün ( 3 ) içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması sipariş paketini www.ayakkabidepom.com ‘a geri getirir.
 
Tüketici, sipariş verilen ürünleri, teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ve muayene etmelidir. Tüketici, ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğü durumlarda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayabilir.www.ayakkabidepom.com sipariş yetkilisine İletişim Formu’nu kullanarak durumu bildirebilir. Gerekli inceleme yapılarak, sipariş, en kısa zamanda Tüketici ’ye ulaştırılır. Ürün, Tüketici/Alıcı tarafından teslim alındığında kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmiş olur.
 
Tüketici teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünün özenle korunması borcu Tüketici ’ye aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır, fatura iade edilmelidir. Fatura aslı gönderilmezse Tüketici ’ye KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.
 
Tüketici, siparişinin durumunu, Sipariş Takibi sayfasından inceleyebilir.
 
Bu konulardaki her türlü soru ve sorun için İletişim Formu kullanılarak www.ayakkabidepom.com yetkilileriyle iletişim kurulabilir.
 
 
MADDE 4:  SATICININ YÜKÜMLÜLÜKLERİ
 
Satıcı, Tüketici ‘nin siparişi kendisine ulaştırdığı andan itibaren en geç otuz ( 30 ) gün içerisinde edimini yerine getirir. Bu süre Tüketici ‘ye daha önceden yazılı olarak bildirilmek koşulu ile en fazla on ( 10 )   gün uzatılabilir.
 
Kargo firmasının, ürünü Tüketici ‘ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün Tüketici ‘ye teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.
 
Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki Tüketici tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.
 
Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Satıcı, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, Tüketici ‘ye eşit kalite ve fiyatta ürün önererek tedarik edebilir.
 
Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ürünlerin tüketimi mümkün olmayabilir. Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Tüketici ’ye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri on ( 10 )  gün içinde Tüketici ‘ye iade eder.
 
Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi ( 7 ) gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı ’ya  www.ayakkabidepom.com sitesinde belirtilen İletişim Formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin Madde 7-Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.
 
Tüketici ya da 3. kişi, ürün iadesi ile birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrakları ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı ’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV ’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici ’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici ’ye aittir.
 
Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Tüketici ’ye iade edilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR